Gazete Oku > Reyting Sonuçları

Reyting Sonuçları

18 Kasım reyting sonuçları belli oldu mu? Kızılcık Şerbeti, Arka Sokaklar, MasterChef Türkiye, İyilik, Yalnız Kurt, Yalı Çapkını ve Kasaba Doktoru hangi program birinci oldu?

18 Kasım 2022 Cuma reyting sonuçları: Dün akşam televizyonlarda; Kızılcık Şerbeti, Arka Sokaklar, MasterChef Türkiye, İyilik, Yalnız Kurt, Yalı Çapkını ve Kasaba Doktoru programları en çok izlenen programlar. Reyting sonuçları, günlük olarak yayınlanan dizi ve programların izlenme oranlarına göre sıralanıyor. Peki cuma akşamı en çok ne izlendi, reytingler nasıl sonuçlandı? İşte 18 Kasım Cuma dizilerinin reyting listesi

18 KASIM 2022 Cuma REYTİNG SONUÇLARI henüz açıklanmadı.

17 Kasım 2022 Perşembe reyting sonuçları: Dün akşam televizyonlarda; Esra Erol'da, Camdaki Kız, Aldatmak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi programı ekrana geldi. Reyting sonuçları, günlük olarak yayınlanan dizi ve programların izlenme oranlarına göre sıralanıyor. Peki perşembe akşamı en çok ne izlendi? İşte 17 Kasım Perşembe dizilerinin reyting listesi

17 KASIM 2022 PERŞEMBE REYTİNG SONUÇLARI

17 Kasım 2022 Perşembe akşamı yayınlanan dizi, film, haber ve yarışma programlarının reyting sonuçları açıklandı.

Total'de 1.sırada Atv'de izleyiciyle buluşan Esra Erol'da, 2. sırada Atv'de ekrana gelen Aldatmak dizisi, 3.sırada Kanal D'de yayınlanan Camdaki Kız dizisi yer aldı.

AB'de ise 1.sırada Camdaki Kız, 2.sırada Aldatmak ve 3.sırada TV8'de yayınlanan Masterchef Türkiye yarışması yer aldı.

16 Kasım 2022 Çarşamba reyting sonuçları

16 Kasım 2022 Çarşamba reyting sonuçları: Dün akşam televizyonlarda; Hayat Bugün, O Kız, Kuruluş Osman, Milli Takım Hazırlık Maçı “Türkiye-İskoçya”, Gecenin Ucunda, Bir Peri Masalı ve Tuzak programı ekrana geldi. Reyting sonuçları, günlük olarak yayınlanan dizi ve programların izlenme oranlarına göre sıralanıyor. Peki Çarşamba akşamı en çok ne izlendi? İşte Çarşamba dizilerinin reyting listesi

16 Kasım Çarşamba dünün reyting sıralamasında o yapım birinci oldu!

16 Kasım Çarşamba reyting sıralamasına göre; Total'de 1.sırada Atv'de izleyiciyle buluşan "Kuruluş Osman", 2. sırada TRT1'de ekrana gelen "Türkiye-İskoçya Hazırlık Maçı Karşılaşması", 3.sırada Atv'de yayınlanan "Esra Erol'da" yer aldı.

TOTAL İLK 10 PROGRAM

1 KURULUS OSMAN ATV

2 TURKIYE-ISKOCYA HAZIRLIK MACI KARSILASMASI TRT 1

3 ESRA EROL'DA ATV

4 KURULUS OSMAN (OZET) ATV

5 ATV ANA HABER ATV

6 SELCUK TEPELI ILE FOX ANA HABER FOX

7 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV

8 O KIZ KANAL D

9 KANAL D ANA HABER KANAL D

10 SHOW ANA HABER SHOW TV

 

AB İLK 10 PROGRAM

1 TURKIYE-ISKOCYA HAZIRLIK MACI KARSILASMASI TRT 1

2 KURULUS OSMAN ATV

3 SELCUK TEPELI ILE FOX ANA HABER FOX

4 ESRA EROL'DA ATV

5 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV

6 ATV ANA HABER ATV

7 O KIZ KANAL D

8 KURULUS OSMAN (OZET) ATV

9 O KIZ (OZET) KANAL D

10 KANAL D ANA HABER KANAL D

 

20+ABC1 İLK 10 PROGRAM

1 TURKIYE-ISKOCYA HAZIRLIK MACI KARSILASMASI TRT 1

2 KURULUS OSMAN ATV

3 SELCUK TEPELI ILE FOX ANA HABER FOX

4 ESRA EROL'DA ATV

5 ATV ANA HABER ATV

6 KURULUS OSMAN (OZET) ATV

7 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV

8 O KIZ KANAL D

9 KANAL D ANA HABER KANAL D

10 TUZAK TV8


1- İzleyici Ölçümü nedir ?


İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.


2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?


İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.


3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?


Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..


1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.


4- A/B ve TOTAL ne demek?


Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.


REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.


SHARE (İZLENME PAYI) % : Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.


4- Reyting ölçüm sisteminin çalışma şekli?


TNS ölçümün yapılacağı illerde bir araştırma yaparak orada yaşayanların bölgede yaşayan insanların demografik özellikleri ve sosyo-ekonomik statüleri hakkında ayrıntılı bilgi toplar. ardından söz konusu bölgenin yapısını temsil etme yeteneğine sahip ailelerden oluşan bir izleyici paneli oluşturulur. reyting ölçümü yapılması için seçilecek ailelerin bulunduğu şehirlerin 5 yaşın üzerinde olup kentli nüfusa sahip olması gözetilir. (yaklaşık 41 milyon kişilik bir nüfusa karşılık gelir).şu anda yapılan reyting ölçümleri 2201 evde, 2801 rating aleti takılarak yapılmaktadır. ( o evdeki tüm televizyonlara bu aletten takılır) peoplemeter adı verilen bu reyting aletinin özel bir kumandası vardır. bu kumandayla o anda televizyon seyretmekte olan kişi sayısı ve bunların kim olduğu da gözlemlenebilir. (evdeki her aile bireyine bir numara tahsis edilmiştir. örneğin 1 numaralı düğme babanın, 2 numaralı düğme annenin, 3 ve 4 numaralı düğme çocukların gibi. aile bireyleri, televizyon izlemeye başladıkları anda ve izlemeyi bıraktıkları anda kumanda cihazında kendilerine ait düğmeye basarlar. ayrıca 9 dakikada bir “aynı kişiler mi?” sorusu görülür. böylece aile bireyleri izlemeyi bitirme ve başlama anlarında kişisel düğmelerine basmaları konusunda uyarılmış olurlar)

Tüm Gazeteler


Gazete Haberleri

13 Mart 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi - 13 Mart 2022 Pazar Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
12 Mart 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi - 12 Mart 2022 Cumartesi Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
11 Mart 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi - 11 Mart 2022 Cuma Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
10 Mart 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi - 10 Mart 2022 Perşembe Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
9 Mart 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi - 9 Mart 2022 Çarşamba Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
8 Mart 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi - 8 Mart 2022 Salı Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
7 Mart 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi - 7 Mart 2022 Pazartesi Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
6 Mart 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi - 6 Mart 2022 Pazar Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
5 Mart 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi - 5 Mart 2022 Cumartesi Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?
3 Mart 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi -3 Mart 2022 Perşembe Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?