Gazeteler > Yaşlı adam 21 senedir akrep topluyor! Sebebi ise çok ilginç... '30 dakikada iyileştiriyorum'

Yaşlı adam 21 senedir akrep topluyor! Sebebi ise çok ilginç... '30 dakikada iyileştiriyorum'

12 Şubat 2021 Cuma 15:34

Gaziantep'te yaşayan 68 yaşındaki Mehmet Bozkurt'un çok ilginç bir koleksiyonu var. Bozkurt, 21 yıldır nereye gitse akrep arıyor ve bulduğu akrepleri içerisinde zeytinyağı bulunan şişeye koyarak evindeki koleksiyonuna kaldırıyor. Bozkurt, bu şekilde akrebin zehrini topladığını ve elde ettiği karışımla akrep sokması durumunda zehirlenmelere müdahale ettiğini iddia ediyor. Kendisine gelen kişileri 30 dakikada iyileştirdiğini söyleyen yaşlı adam. bir seferinde eşini de akrep soktuğunu, aynı yöntemi uygulayarak onu 'kurtardığını' ifade etti.

Gaziantepli 68 yaşındaki Mehmet Bozkurt 21 yıldır topladığı farklı ırk ve türden akrepleri zeytin yağı bulunan şişelerde saklıyor. Bu şişelerde akrebin zehrini sağan ve zeytin yağı ile karıştıran bozkurt, yüzyıllardır kullanılan bir yöntem ile akrep sokmaları vakalarında şifa umudu oluyor. Akrebin soktuğu bölgenin çevresine panzehiri uygulayan Bozkurt, zehirlenmeleri 30 dakikada iyileştiriyor.
 

TEDAVİ YÖNTEMİ
 
Bozkurt'un uyguladığı geleneksel tedavi yöntemine göre akrebin soktuğu yerin çevresine akrep zehri ve zeytinyağının bulunduğu şişedeki karışımı ile daire çizilirken, dairenin dışına çıkamayan zehir, vücuttan atılması ile insanlar sağlığına kavuşuyor.
 
SÜREKLİ AKREP ARIYOR
 
Evinin çevresinde ve gittiği her yerde akrep arayan Bozkurt, bulduğu akrepleri tür ve cinsine göre içerisinde zeytin yağı bulunan şişelerde bekletiyor.
Akreplerin zehrini sağarak panzehir ürettiğini anlatan Bozkurt, "21 senedir yakaladığım akrepleri bu şişeye topluyorum. Bir çay bardağı zeytin yağının içine koydum.
 
Buraya attığım akrepler zehirlerini zeytin yağının içine boşaltıyor. Zehrin girdiği bu zeytinyağını akrepin soktuğu yerin çevresine bir daire şeklinde çizdiğinde zehir vücuda dağılmıyor, dairenin içinde kalıyor ve yarım saat içerisinde iyileşiyor. Evimin kenarlarında yazın akrep ararım bulduğum akrepleri hemen bu şişeye atarım. Bu usulü bizim eski yaşlı kişilerden öğrendim. Bu karışımın en az bir yıllık olması gerekiyor ki etkin olsun" dedi.
 
"KENDİ EŞİMİ DE İYİLEŞTİRDİM"
 
Eşini akrebin soktuğunu ve bu akrep dolu şişesindeki yağı akrebin soktuğu yerin çevresine sürer sürmez iyileştiğini belirten Bozkurt, "Ben bunu kendi eşime de uyguladım.
 
Eşim bana yanağımı bir şey soktu deyince baktım akrep omuzundan iniyor. Orada elinden de soktu. Ben hemen koşup şişemi aşağıdan aldım ve akrebin soktuğu yerlere daire çizdim yarım saat içinde eşim iyileşti. Burada önemli olan şey akrebin soktuğu noktaya bu karışımın değmemesidir. Eğer değerse adamı öldürebilir" diye konuştu.
 
 
Tüm Gazeteler için tıklayın.


Gazeteler - Gazete Oku - Gazete Siteleri

Daha Fazlası:

Kızını taciz eden kişiyi öldüren baba Kadir Işık'ın tahliyesine karar verildi
Çiğ köfte 'acılı' diye çalışana saldırıp, yumrukladı
Düşürdüğü altın bulunan poşeti cebine atan kişiden şikayetçi: İnsanlık ölmüş
 Kredi kartı kullanan milyonları ilgilendiriyor! 1 Mayıs'ta başlıyor...
Kadir Şeker şiddetten kurtarmıştı: Uyuşturucudan hapis istemi
Atakaş Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, Fenerbahçe'nin Aaron Boupendza'yı İstediğini Söyledi
Covid: 1 Mart'tan itibaren Türkiye'de normalleşme sürecine nasıl geçilecek
Çatıda yakalanan şüpheliden polise: Akşam eniştem karakola gelince konuşuruz
Doğu Perinçek'in sözleri gündem oldu: MHP'nin başına geçmek şereftir
İnternetten sipariş verdi, gelen kargoyla hayatının şokunu yaşadı
İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Kanal İstanbul' yanıtı
Müge Anlı'da kendini ele verdi! Güldane Biçer cinayetinde son dakika gelişmesi...