Gazeteler > Siğil aldırmak için girdiği ameliyattan çıkamadı

Siğil aldırmak için girdiği ameliyattan çıkamadı

31 Mart 2021 Çarşamba 17:14

İstanbul'da polis memuru Vedat Tuğrul, siğil aldırma ameliyatına girdi. Ameliyat sırasında fenalaşan Tuğrul, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Savcılık ise olaya ilişkin soruşturma başlattı.

İstanbul Beşiktaş'ta siğil ameliyatı olmak için gittiği hastanede operasyon sırasında fenalaştığı öne sürülen polis memuru Vedat Tuğrul, nakledildiği Bakırköy'deki hastanede hayatını kaybetti.
 
DHA'da yer alan habere göre, Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliğinde görevli polis memuru Vedat Tuğrul genital bölgesinde çıkan siğili aldırmak için hastanenin dermatoloji servisine gitti. Ameliyata alınan Tuğrul, işlem esnasında fenalaştı.
 
Doktorlar, fenalaşan polis memurunu Bakırköy'de bulunan aynı hastanenin diğer şubesine sevk etti. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen polis memuru Vedat Tuğrul hayatını kaybetti.
 
SAVCILIK İNCELEME BAŞLATTI
Tuğrul'un ölümünün ardından hastaneye gelen polis ekipleri, durumu cumhuriyet savcılığına bildirdi. Cumhuriyet savcılığı tarafından verilen talimat doğrultusunda, Tuğrul'un ölümünde doktor hatası olup olmadığı anlaşılması için soruşturma başlatıldı. Polis memurunun cenazesi ise ailesinin yaşadığı Muş'a gönderildi.
 
HASTANEDEN AÇIKLAMA
Polisin ölümüyle ilgili Bakırköy'deki hastaneden açıklama yapıldı.
 
Açıklamada, "Vedat Tuğrul, özel muayenehanesi olan bir plastik cerraha meme bölgesindeki yağ dokusu fazlalığı ve genital siğiller nedeni ile başvurmuştur. Plastik cerrah dış merkezde, memeye liposuciton (yağ alma) , penis bölgesine yağ enjeksiyonu ve siğil alma operasyonu gerçekleştirmiştir. Özellikle belirtmek isteriz ki hasta dermatoloji bölümü dahil hiçbir polikliniğimizde herhangi bir tedavi almamıştır" denildi. Açıklamada, "Özel muayenehanesi olan bir plastik cerrah tarafından dış merkezde gerçekleştirilen operasyonun sonunda hastanın uyanma aşamasında solunum sıkıntısı, kalp ritminde bozulma yaşanmış, genel durumu kötüleşen hastaya acil müdahaleler başlanmış ve sonrasında hastanemizin yoğun bakım ünitesine sevki gerçekleşmiştir. 29 Mart'ta saat 17.15 'te hastanın kurumumuza acilden girişi yapılmış, tomografileri çekilerek yoğun bakım ünitemize yatışı gerçekleştirilmiştir. Hasta geldiğinde şuuru kapalı olup, yoğun kalp ve solunum desteği verilmek üzere yaşam ünitesine bağlanmıştır ve gerekli tedaviler başlamıştır. Takiplerinde kalbi yeniden duran hasta yapılan tüm müdahalelere rağmen saat 22.55'te yaşamını yitirmiştir" bilgileri yer aldı.
 
Tüm Gazeteler için tıklayın.


Gazeteler - Gazete Oku - Gazete Siteleri

Daha Fazlası:

Prof. Dr. Melih Aktan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
Sosyal medyadan helallik istedi, 14 gün sonra koronadan hayatını kaybetti
Son Dakika: Kadir Şeker hakkında flaş karar
Hiç ara vermeden tam 33 yıldır oruç tutuyor
Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Çarpıcı yorum
Ünlü Kahin Salgının Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!
Çocuğunun 'Tokat, çat' sözünden şüphelendi! Bakıcı şiddetini, bebek izleme kamerası ortaya çıkardı
Hastanede 3'üncü kattan düşen öğretmen öldü
Esra Erol'u çılgına çeviren olay! Kuma gitmişti şimdi de...
Yoğun bakıma kaldırılan usta oyuncu Burak Sergen'in sağlık durumu nasıl?
Rusya, 15 savaş gemisini Karadeniz'e gönderdi
Tam kapanma olacak mı? Başkan Erdoğan canlı yayında duyurdu!