Gazeteler > Koronavirüse yenilen evli çiftin duaları kabul olmuş: Allah’ım sevdiğimin acısını bana gösterme

Koronavirüse yenilen evli çiftin duaları kabul olmuş: Allah’ım sevdiğimin acısını bana gösterme

01 Ocak 2021 Cuma 22:28

Yaşamış oldukları rahatsızlıklar üzerine test yaptıran ve Covid-19 testleri pozitif çıkan İpşiroğlu çifti, 8 gün ara ile koronavirüse yenildi. Çiftin, birbirleri için sürekli olarak “Allah’ım sevdiğimin acısını bana gösterme” şeklinde dua ettikleri öğrenildi.

AK Parti Kocaeli eski İl Başkan Yardımcısı ve hala Kocaeli İl İstişare Kurulu Üyesi olan Mehmet İpşiroğlu (61) ve eşi Nevin İpşiroğlu (54) 10 Aralık'ta rahatsızlandı. Kocaeli Devlet Hastanesine giden ve yaptırdıkları testleri pozitif çıkan çift, hastanede tedavi altına alındı. Ancak tedavi süreci onlar için iyi gitmedi. İkisi de fenalaşarak entübe oldu ve yoğun bakım servisine alındı. Birbirlerini çok seven, 2 çocuk sahibi İpşiroğlu çiftinden ilk acı haber 23 Aralık günü geldi. Drumu ağırlaşan Nevin İpşiroğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Eşini kaybettiğinden habersiz olan ve yoğun bakım servisinde tedavisi devam eden Mehmet İpşiroğlu ise önceki gün yaşamını yitirdi. Çiftin birbiri ardına ölümü yakın dost ve akrabaları ile tanıyanları yasa boğdu.
 
KAYIPLARI ACI OLSADA DUALARI KABUL OLDU
 
İş adamı ve siyastçi Mehmet İpşiroğlu, Cuma Namazı sonrası 8 gün önce toprağa verilen eşinin yanına defnedildi. Kısıtlamalar ve Koronavirüs tedbirleri doğrultusunda cenazeye kısıtlı sayıda insan katıldı. Cenazede en çok konuşulan konu ise yıllar önce böbrek rahatsızlığı yaşayan Nevin İpşiroğlu'na kendi böbreğini veren eşi Mehmet İpşiroğlu ile birbirlerine sürekli yaptıkları "Allah'ım sevdiğimin acısını bana gösterme" duası oldu. Birbirleri ve çocukları için bu duayı yapan çift için cenazeye katılan yakınları 'kayıpları acı olsa da duaları kabul oldu' dedi.
 
PAYLAŞIM YAPMIŞTI
 
Mehmet İpşiroğlu hastaneye yattıkları gün sosyal medya hesabından, "10 Aralık 2020 tarihinde Eşimle birlikte yaptırmış olduğumuz Covid- 19 testlerimiz pozitif çıkmıştır. Evimizde karantinamız devam ederken 10 yıl önce Şişli Memorıal hastanesinde böbrek naklinden sonra eşimi takip eden doktorumuz Uzm.Dr. Nefrolok Sn. Serpil Görçin'in yönlendirmesiyle acil olarak hastaneye yatış yaptık. Şu anda serviste rutin tedavimiz devam ediyor. Eşimle ilgili daha hassas tedavi yapılıyor Öncelikle İlgilerinden Dolayı Dostum, kardeşim Dr Şahin Talus'a İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü yöneticilerime Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Sn Âdem Çakır Beyin şahsında tüm sağlık personelimize ilgilerinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Şu anki durumumuz iyi. İnşallah tedaviden sonuç alırız. Allah Şafi ismiyle tüm hastalarımıza şifa versin inşallah. İyi ve sağlıklı günlerde görüşmek üzere. Hoşça kalın" ifadelerini kullanmıştı.
 
 
 
Gazete Siteleri için tıklayın.


Gazete - Gazete Siteleri - Gazeteler

Daha Fazlası:

Emeklilik için primi eksik olanlar dikkat! SGK o paraları toplu ödüyor
Sürücü hala kayıp! 8 yıldır yoğun bakımda olan Zişan'dan acı haber...
10 senedir süren hastalığının sebebini evini tamir eden usta buldu!
Kurduğu sistemle 8 yıldır elektriğe tek kuruş para vermiyor
Yasaklar Kalkıyor mu?
Serdar Ortaç: Erdoğan'ın liderliğine aşığım
Adana'da akılalmaz olay! 7 erkeği fuhuş yapma bahanesiyle soydu
PTT Tarihi Krediyi Vermeye Başladı! İhtiyacı Olan Kimse Kalmayacak!
Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? KÇÖ başvuru son gün ne zaman?
Bu sözler çok tartışılır! Burak Yılmaz'dan olay Mesut Özil sözleri
Cinsiyet değiştirmek için gittiği doktor, aşırı kilolarından dolayı 5-10 yıl içinde öleceğini söyledi
Kazanana 740 Milyon TL verilecek. Zengin olma fırsatı çıktı