Gazeteler > Kızını taciz eden kişiyi öldüren baba Kadir Işık'ın tahliyesine karar verildi

Kızını taciz eden kişiyi öldüren baba Kadir Işık'ın tahliyesine karar verildi

28 Şubat 2021 Pazar 21:24

Kızını taciz eden kişiyi öldüren baba Kadir Işık'ın tahliyesine karar verildi Kahramanmaraş’ta kızı taciz eden sapkın Tamer Çetin’i öldürdüğü iddiasıyla Kadir Işık’a verilen 12 yıl 1 ay hapis cezası, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi’nce bozularak yeniden yargılanması ve tahliye kararı verildi.

Kahramanmaraş’ta kızı taciz eden Tamer Çetin’in öldürme iddiasıyla Kadir Işık’a 12 yıl 1 ay ceza verilmişti. Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi’nce alınan karar bozuldu ve Kadir Işık’ın yeniden yargılanma kararı verildi.
 
Yaşanan bu olay 5 Haziran 2018 yılında İsmetpaşa Mahallesi Egemenlik Caddesi’ndeki lokantanın 2’inci katında yaşandı. Kadir Işık kızı Z. I. (26) taciz ettiği öne sürülen Tamer Çetin’e ruhsatlı tabancayla ateş etti. Işık daha sonra yere düşen Tamer Çetin’e çekiç ile vurdu. Çetin, ambulansla götürüldüğü Kahramanmaraş Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Hastanede Tamer Çetin için ‘’Hayati tehlikesi yoktur’’ şeklinde rapor verildi. Ancak Çetin kısa bir süre sonra öldü.
 
İstinaf Mahkemesi Tahliye Kararı Verdi
Kadir Işık’ın avukatı Kadir Bastırmacı, alınan karara itiraz ederek davayı istinafa taşıdı. Dosyayı inceleyen Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi, suç vasfının değişebileceğinden kaynaklı olarak yerel mahkemenin kararını bozarak yeniden yargılanmasına ve Kadir Işık’ın tahliyesine karar verdi.
 
Kızı Alınan Cezaya Tepki Göstermişti
Tamer Çetin tarafından taciz ve tehditlerine maruz kalan Z. I. Babasına verilen bu cezanın ardından tehdit mesajlarına göstererek, ‘’Aileme ne kadar sadık olduğumu biliyordu, bu yüzden bununla tehdit etmeye başladı. Seni ailenin gözü önünde öldürürüm. Benimle evlenmek zorundasın ya da ikimizin ölümüne sebep olursun. Düğün tarihlerimiz aynı yazmasa ölüm tarihlerimiz mezarın başında aynı yazılır. Buna karar ver’’ diye Tamer Çetin’in kendisini tehdit ettiğini aktardı.
 
 
 
Tüm Gazeteler için tıklayın.


Gazeteler - Gazete Oku - Gazete Siteleri

Daha Fazlası:

Prof. Dr. Melih Aktan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
Sosyal medyadan helallik istedi, 14 gün sonra koronadan hayatını kaybetti
Son Dakika: Kadir Şeker hakkında flaş karar
Hiç ara vermeden tam 33 yıldır oruç tutuyor
Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Çarpıcı yorum
Ünlü Kahin Salgının Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!
Çocuğunun 'Tokat, çat' sözünden şüphelendi! Bakıcı şiddetini, bebek izleme kamerası ortaya çıkardı
Hastanede 3'üncü kattan düşen öğretmen öldü
Esra Erol'u çılgına çeviren olay! Kuma gitmişti şimdi de...
Yoğun bakıma kaldırılan usta oyuncu Burak Sergen'in sağlık durumu nasıl?
Rusya, 15 savaş gemisini Karadeniz'e gönderdi
Tam kapanma olacak mı? Başkan Erdoğan canlı yayında duyurdu!