Gazete Oku > Kılıçdaroğlu: 23 Haziran'daki mutluluğumu asla unutamam

Kılıçdaroğlu: 23 Haziran'daki mutluluğumu asla unutamam

24 Haziran 2021 Perşembe 15:34

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 23 Haziran Demokrasi Şenliği'nde yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazandığı geceyle ilgili, "Televizyonların yaptığı açıklamalardan çok önce sonuçlar bize dökülmeye başladı. O günkü mutluluğumu asla unutamam." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün Türkiye'de alacağımız çok yol var. Türkiye'ye gerçek anlamda demokrasiyi getireceğiz. Dostlarımızla beraber getireceğiz. Bunun mücadelesini veriyoruz." dedi.
 
Kılıçdaroğlu, İBB tarafından Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen 23 Haziran Demokrasi Şenliği'nde partililere hitap etti.
 
"O GÜNKÜ MUTLULUĞUMU ASLA UNUTAMAM"
23 Haziran'da Türkiye'nin her tarafından gelen parti örgütünün, İBB Başkan adaylarının alanda olduğunu anımsatarak, "Akşam saatlerinde hepimiz heyecanla sandıkların açılmasını bekledik. Sandıklar açıldı. Televizyonların yaptığı açıklamalardan çok önce sonuçlar bize dökülmeye başladı. O günkü mutluluğumu asla unutamam. Bu mutluluğun temelini oluşturan olgu, evet bu ülkede demokrasi var. İnsanlar demokrasiye inanıyorlar. Haksızlık yapana ders vermesini biliyorlar." diye konuştu.
 
Kemal Kılıçdaroğlu, siyasetçi için verilen sözün arkasında durmanın önemli olduğunu dile getirerek, siyasetçinin verdiği sözün gereğini yerine getirmesinin önemine işaret etti.
 
Kendisini mutlu eden konunun belediye başkanlarının verdiği sözleri yerine getirmesi olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
 
"Siyaset kurumunun temel unsuru vatandaşına hesap vermektir. 7 temel ilke belirlemiştik. Bu temel ilkelerden birisi de harcadığınız her kuruş halkın parasıdır. O parayı harcarken çok titiz davranın. Mutlaka millete hesabını vermeli. Yeni bir siyaseti yeni bir anlayışı ülkenin gündemine getirmek istiyorduk. Getirdik. Bizim bütün belediye başkanlarımız, yaptıkları her harcamanın hesabını veriyorlar. Hesap vermek bir siyasetçi için gurur ve onur meselesidir. 'Parayı harcadım, hesabını veriyorum.' Ama devletin bütçesini harcayanlar hesap vermekten korkuyorlar."
 
"YOKSULLARA POZİTİF AYRIMCILIK YAPILACAK"
Kılıçdaroğlu, alacakları çok yol olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:
 
"Bütün Türkiye'de alacağımız çok yol var. Türkiye'ye gerçek anlamda demokrasiyi getireceğiz. Dostlarımızla beraber getireceğiz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Gerekirse 24 saat çalışacağız. Bu millete sözümüz ve ahdimiz var. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Belediye başkanlarımızın olduğu yerde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Asla ayrım yapılmayacak. 'Bana oy verdi, vermedi.' diye ayrım yapılmayacak. Kin ve öfkeyle siyaset yapılmayacak. Herkesi kucaklayacağız, herkese hizmet götüreceğiz. Tek istisnası yoksul mahallelerden başlanarak, pozitif ayrımcılık yapılacak. O insanlara hizmet gitmedi, o insanlara götüreceğiz. Kucağımızı açacağız. Siyaset nasıl insanların çıkarı için çalışabilirmiş onu göstereceğiz."
 
İMAMOĞLU GERÇEKLEŞEN PROJELERİ ANLATTI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise 2 yılda gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi verdi.
 
İmamoğlu, kendisinin ve arkadaşlarının halkın direktiflerini yerine getirmek için çalıştığını anlatarak, "Çok çalışıyoruz. İstanbul'da sevgi ve hoşgörü yeniden hakim olsun, adalet ve dayanışma, özgürlük ve üretim kavramları üzerinde yeni bir kentsel yaşam yükselsin diye inanın ki çok uğraşıyoruz." dedi.
 
İstanbul'da 2 yılda yeni bir düzen kurduklarını aktaran İmamoğlu, şunları söyledi:
 
"Pandemide katbekat artan kent yoksulluğuyla mücadeleye, insana özen ve bu şehri bu kadim kente saygı prensibine dayalı olarak kurduğumuz bu yepyeni düzen sayesinde gerçekten büyük atılım yıllarını başlattık. Adalete, demokrasiye, üretim ve dayanışmaya dönük sözlerimizi vermiştik. İşbaşı yaptığımız günden beri, bu kentte ne yapıyorsak öncelikle kentsel adaleti sağlamak için yapıyoruz. Ne yapıyorsak sizlerin iradesiyle birlikte ve inanın ki ortak akılla yapıyoruz."
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in video mesaj gönderdiği etkinliğe, CHP'li belediye başkanları, il başkanları ve milletvekilleri katıldı.
 
Etkinlik, Erol Evgin konseriyle sona erdi. (AA)
 
Tüm Gazeteler


Gazete Haberleri

Cam Tavanlar, Sen Çal Kapımı reyting birincisi kim? 28 Temmuz 2021 reyting sonuçları açıklandı mı?
Türk bayrağını çöpe atan kadından skandal sözler
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıkladı: Marmara'daki balıklar yenilebilir mi?
Tarifeli uçak polemiği! CHP lideri Kılıçaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt
İki elti Yufkacı Muhammer'e kaçmıştı! Esra Erol'daki olayda flaş gelişme
Şenol Güneş'ten Emre Belözoğlu açıklaması geldi: Görüştüm, bunu saklamıyorum
Tekirdağ'da akıllara durgunluk veren olay! Hapşırdığı için bir kişiyi bıçakladı
Kıdem tazminatı ile ilgili önemli gelişme! Tavan yükseldi
Rachid Ghezzal'dan Beşiktaş yalanlaması! Galatasaray'a mı gidiyor?
Meyve suyu tesisi ürün toplama merkezinde mide bulandıran görüntüler
Kılıçdaroğlu'ndan kendisine 'Cumhurbaşkanımız' diyen kadına yanıt
Son Dakika: Ankara'da korkunç olay! Anneanne kızı ve iki torununu öldürüp intihar etti
Mardin'de teröristlerden askeri araca saldırı: 1 şehit
Bedelli askerlikte yeni ücret belli oldu
Delta bitmeden yeni kabus! Lambda varyantı 26 ülkeye yayıldı
Bursa'da 5 yaşındaki kızı taciz eden şahsa meydan dayağı
Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı? Sağlık Bakanı Koca açıkladı
HDP ve İyi Parti birbirine girdi: Irkçılığınızda boğulun
Fenerbahçe'de Vitor Pereira sonrası ilk transfer!
Hamurla top gibi oynanan fırının işletmecisi: Deneme sürecindeydiler, işe almadık
Son dakika haberi: Bakan Selçuk tarih verdi: Okullar ne zaman açılıyor?