Gazeteler > Altın Tüm Zamanların Rekorunu Kıracak!

Altın Tüm Zamanların Rekorunu Kıracak!

08 Şubat 2021 Pazartesi 16:59

piyasalarda altının nasıl bir hal alacağını merak eden vatandaşlar için uzman kişilerden bazı önemli detaylar gelmeye devam ediyor.

Piyasada yaşanan dalgalanmalardan nasibini alan altın için şok bir açıklama geldi. Uzman Analist Suki Cooper, altının yükselişi için bunun devam edeceğini açıkladı. Pandemi sebebiyle yaşanan sert iniş ve çıkışlardan kaynaklı oldukça dengesiz bir unsura oturan piyasalarda altının nasıl bir hal alacağını merak eden vatandaşlar için uzman kişilerden bazı önemli detaylar gelmeye devam ediyor.
 
Altın ons fiyatlarına dair açıklamalarda bulunan Cooper, yükselişin başladığını ve piyasalarda olumlu bir havanın sürdüğünü söyleyerek altının tüm zamanların rekorunu kıracağını dile getirdi. Bu yılın ikinci çeyreğinde Altın ons oranının 2,070 USD olan rekorunun kırılabileceğini söyledi. Suki Cooper’ın içinde bulunduğu İngiliz Bankası Standard Chartered’in yapmış olduğu analizler sonucun beklentinin bu senenin ilk çeyreğinde 1,93 USD, ikinci çeyreğinde ise 2,075 USD olacağı yönünde.
 
 
 
2019 Rekor, 2020 Düşüş ve 2021 Yükseliş Yılı!
Cooper yaptığı açıklamada dünyanın en büyük ülkeleri Çin ve Hindistan’dan taleplerin bu yılın altın oranını belirleyeceğini ifade ederken, buralarda piyasaların yumuşadığını söyledi. Yaşanan yumuşama sebebiyle Altın Ons fiyatlarının artışı için yatırımcıların devreye gireceğini söyleyen Cooper, Merkez Bankası’nın 2019 yılında rekor talebinin olduğunu; ancak 2020 yılında düşüşün yaşandığını söyledi. Geride kalan yılda yaşanan düşüşün bu sene yeniden artmasını beklediklerini söyleyen Cooper, rekor beklentisini yineledi.
 
İngiliz Bankası Analistinin yaptığı bu açıklama sonrası beklentinin dünya genelinde altının rekor kırması olurken, altın üreticilerinin de böyle bir beklenti içinde oldukları görülüyor. Aşıların ve ekonomik destek paketlerinin saha genişliğinin artması sebebiyle beklentinin yine yükseliş olduğu savunulurken ilk etapta eşik olan 1,88 USD barajının geçilmesi beklentisi var.
 
Tüm Gazeteler için tıklayın.


Gazeteler - Gazete Oku - Gazete Siteleri

Daha Fazlası:

Kızını taciz eden kişiyi öldüren baba Kadir Işık'ın tahliyesine karar verildi
Çiğ köfte 'acılı' diye çalışana saldırıp, yumrukladı
Düşürdüğü altın bulunan poşeti cebine atan kişiden şikayetçi: İnsanlık ölmüş
 Kredi kartı kullanan milyonları ilgilendiriyor! 1 Mayıs'ta başlıyor...
Kadir Şeker şiddetten kurtarmıştı: Uyuşturucudan hapis istemi
Atakaş Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, Fenerbahçe'nin Aaron Boupendza'yı İstediğini Söyledi
Covid: 1 Mart'tan itibaren Türkiye'de normalleşme sürecine nasıl geçilecek
Çatıda yakalanan şüpheliden polise: Akşam eniştem karakola gelince konuşuruz
Doğu Perinçek'in sözleri gündem oldu: MHP'nin başına geçmek şereftir
İnternetten sipariş verdi, gelen kargoyla hayatının şokunu yaşadı
İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Kanal İstanbul' yanıtı
Müge Anlı'da kendini ele verdi! Güldane Biçer cinayetinde son dakika gelişmesi...