Gazeteler > 2 Ocak 2021 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

2 Ocak 2021 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

01 Ocak 2021 Cuma 17:27

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen evde bakım maaşı yatan iller merak ediliyor. Engellilerin gündelik bakım hizmetlerinin genellikle kendi evlerinde bir akrabaları tarafından gerçekleştirildiği görülürken bakım hizmetini yapan kişiye evde bakım parası ödenebiliyor. Evde bakım parası E Devlet üzerinden sorgulanabildiği gibi sms üzerinden de bakılabiliyor. Aralık ayının son günlerinde evde bakım aylığı alanlar sorgulamalarına hız kazandırdı. Peki 2 Ocak 2021 Evde bakım maaşı yattı mı, yatan iller hangileri?

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?
Evde bakım maaşı yattı mı? sorusuna yanıt bulmanın iki yolu bulunuyor. İster sms isterseniz e Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz. Devlet dairelerinde yapılan pek çok işlemi online olarak gerçekleştirmemizi sağlayan e Devlet'in "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.
 
Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e sms atmaları gerekiyor. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 sms ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.Ziraat bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.
 
EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR 2021?
2019 senesinde 1384 TL olan bu ücret geçtiğimiz yılki zamla beraber 1460 TL'ye yükselmişti. Evde bakım maaşı 2021 yılı için belirlenen zamla beraber 1.544,61 TL'ye yükseldi.
 
EVDE BAKIM AYLIĞI NEDİR?
Evde bakım parası kimlere verilir? Evde bakım maaşı üveyler de dahil olmak üzere bakıma muhtaç engellinin; eşi, çocukları ile çocuklarının eşleri, ana ve babası ile bunların ana ve babası, torunları ile torunlarının eşleri, kardeşleri ile kardeşlerinin eşleri, kardeşlerinin çocukları ile kardeş çocuklarının eşleri, eşinin ana ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ile çocukları, amcaları ve amcalarının eşleri, amca çocukları ile bunların eşleri, halaları ile halalarının eşleri, hala çocukları ile bunların eşleri, dayıları ve dayılarının eşleri, dayı çocukları ile bunların eşleri, teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ile bunların eşlerinin engellinin bakımını sağlaması durumunda verilir.
 

İşte Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

  1.  
  2.  
  3.  
  4.  
  5.  
Gazete Siteleri için tıklayın.


Etiketler:
evde bakım aylığı evde bakım maaşı yatan iller listesi evde bakım maaşı yattı mı evde bakım aylığı yatan iller listesi evde bakım aylığı yattı mı? Ocak ayı evde bakım aylığı yattı mı?

Gazete - Gazete Oku - Gazete Siteleri - Gazete Manşetleri - Köşe Yazıları

Daha Fazlası:

Yasaklar Kaldırıldı! 81 İle Genelge Gönderildi!
Bir kuş aileyi perişan etti: Üzüntüden peş peşe felç geçirdiler
Paralar bugün hesapta! Esnaf Destek Paketi başvuru sonuçları açıklandı! Hemen hesabınızı kontrol edin!
HDP, Zeytin Dalı Harekatı'nı bu yıl da kınadı
Miçotakis'ten haddini aşan ifadeler! Ege'de Türkiye'ye 12 mil tehdidi
Kan donduran ölüm tehdidi! Ümitcan Uygun'un ağabeyinden 'Müge Anlı' paylaşımı
Öldü diye morga kaldırılan işçi tekrar canlandı
O parayı hemen alın! Milyonlarca kişiye SGK'dan toplu para iadesi! Emekli olamayanların parası anında hesaba yatıyor!
Tarsus’ta karşı şeride geçen TIR, otomobili biçti: Aynı aileden 5 kişi öldü, 2 yaralı
Ceren’in katilinden şaşırtan ifade: Mahkeme yine uzayacak mı?
Kemal Kılıçdaroğlu: Önce Allah'a sonra bize güveneceksiniz
Katliam gibi kazada Jandarma Uzman Çavuş, eşi ve minik oğulları hayatını kaybetti