Gazeteler > Kadir Şeker'in öldürdüğü Özgür Duran'ın kardeşi ve annesinden çarpıcı sözler: Komplo bize kuruldu...

Kadir Şeker'in öldürdüğü Özgür Duran'ın kardeşi ve annesinden çarpıcı sözler: Komplo bize kuruldu...

13 Şubat 2021 Cumartesi 15:20

Kadir Şeker hakkında yürütülen ‘kiralık katil’ soruşturması ile ilgili takipsizlik kararı verilmesinin ardından, 'komplo kurmak' ile suçlanan Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılınç, asıl komplonun kendisine kurulduğunu söyledi. Dalkılınç, "Savcılığın takipsizlik kararında bizim yani benim mağdur olduğum söylendi" dedi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Kadir Şeker hakkında yürütülen 'kiralık katil' soruşturması ile ilgili takipsizlik kararı verdi. Kadir Şeker'e komplo kurdukları yönündeki iddiaları yalanlayan öldürülen Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılınç, 'Kadir Şeker'in karşında suç üreten değil asıl gerçek katillerini arayan acılı bir anne var. Komplo asıl bana kuruldu. Savcılığın takipsizlik kararında bizim yani benim mağdur olduğum söylendi' dedi.
 

Özgür Duran'ın ailesinin Kadir Şeker'in 'kiralık katil' olduğu yönündeki suç duyurusu incelenmek üzere Konya Cumhuriyet Başsavcılığını gönderildi. Yapılan inceleme sonucu dosya ile ilgili kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verildi. Suç duyurusunda ismi geçen Ayşe Dırla, Murat Hanlı, Figen Dırla, Mustafa Balıkyemez, Özbey Pını, Bülent Duran, Osman Bayram ve Sevim Dırla'nın telefonları ile Kadir Şeker'in 6 aylık HTS kayıtlarının karşılaştırıldığı ve herhangi bir görüşmelerinin bulunmadığı belirlendi.
 
'ASIL KOMPLO BANA KURULDU'
 
Duran ailesinin Kadir Şeker'e komplo kurduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten anne Mübeyyen Güner Dalkılınç, "Kadir Şeker'in karşısında devamlı suç üreten bir kriminal yapı var. Sahte delil bile yapmışlar "adı altında başlık atıldı. Kadir Şeker'in karşında suç üreten değil asıl gerçek katillerini arayan acılı bir anne var. Komplo asıl bana kuruldu. Savcılık takipsizlik kararında bizim yani benim mağdur olduğum söylendi. Biz her zaman adalet önünde hesap veririz. Kimseden saklayacak ya da gizleyecek bir şeyimiz yok. Benim kimseye para verip ya da tehdit edip yalancı şahitlik yap diye bir sözüm ya da eylemim olmamıştır asla da olamaz. Ben burada oğlumun adaletini arıyorum, tiyatro çevirmiyorum, gerçeğin peşindeyim. Mehmet Yusuf Özten isimli şahıs daha önceden dolandırıcılık, tehdit ve şantaj gibi sabıkalarının olduğu ortaya çıkmıştır. Savcılık bu şahıs hakkında soruşturma başlattırmıştır. Dosyayı Antalya'ya göndermiştir. Bende zaten kendisinden şikayetçiyim. Benim ve oğlumun HTS kayıtlarımız incelenmedi. Bizim yaptırdığımızı söylüyorlar, nerede kanıtı? Nerede ispatı? Tarafıma yapılan çirkin komployu asla kabul etmiyorum. Komplo kurulan Kadir Şeker değil benim" dedi.
 
'BİZ YAPTIRMIŞSAK ADALETİN ÖNÜNDE HESAP VERMEYE HAZIRIZ'
 
Kadir Şeker'e komplo kurdukları yönündeki iddialarla aile itibarlarının zedelenmeye çalışıldığını belirten Özgür Duran'ın kardeşi Niyazi Remzi Duran, "Kadir Şeker'e komplo kuruldu yönündeki söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Savcılık mağdur olan tarafın bizim olduğumuza kanat getirmiştir. Ayrıca bu şahıstan bizde şikayetçiyiz. Bu çıkan söylemlerle asıl bizim itibarımız zedelenmeye çalışılıyor. Buna asla müsaade etmeyiz. Ben yine şunu söylüyorum, bizim şüphelerimiz yine var yine bu işin peşini bırakmayacağız. Çünkü abim öldükten sonra abimin morgda gizlice çekilen fotoğrafı var. Bu fotoğraf bana Ayşe Dırla'nın kardeşi Figen Dırla tarafından atıldı. Ölmüş bir insanın morgdaki fotoğrafı bir insanın galerisinde neden durur? Bununda iki izahı vardır. Birincisi bu insan ruhsal ve psikolojik olarak hasta olan birisidir. İkincisi ise öldüğünü birisine kanıtlamaya çalışıyordur. Biz bunun araştırılması talep ediyoruz. Biz yaptırmış olsak koşa koşa savcılığa gidip alın araştırın der miyiz? Bunu biz yaptırmış olsak savcılığa giden benim. Mesajları veren benim. Bunu neden yapayım? Asıl komplo bize kurulmuştur. Bunu biz yapmış olsak şuanda cezaevinde olurduk. Ağabeyini 17 yaşında ceset torbasında alan bir kardeş abisinin katiline şunu söylüyor, "Kadir Şeker bu olayda ekmek kırıntısı kadar haklı olsun onu cezaevinden çıkartmak için elimden geleni ben yaparım. Hatta gerekirse de aldığı cezayı girip ben yatarım' diye konuştu.
 
 
Tüm Gazeteler için tıklayın.


Gazeteler - Gazete Oku - Gazete Siteleri

Daha Fazlası:

İYİ Partili Mehmet Tolga Akalın erken seçim için tarih verdi: 20 Haziran 2021
Siyanür cinayetinde gerekçeli karar açıklandı; 'Son 10 dakikanız' demiş
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan zincir marketlerle ilgili sert açıklama: Bu adımları atacağız
Son Dakika: Meteoroloji uzmanından flaş çöl tozu uyarısı: Türkiye'ye geliyor!
Şehitlere büyük saygısızlık! Çorlu Şehitliği'ndeki pirinç bayrak direkleri çalındı
Gara'da ele geçirilen iki teröristin ifadesi ortaya çıktı
Yemek siparişinden bir şişe idrar çıktı
Kılıçdaroğlu: Teröre karşı ortak mücadele edilmesi lazım
SON DAKİKA! Fransa'da yapımı süren Eyüp Sultan Camisi'ne ırkçı saldırı
Son seçim anketi! Partilerin oy oranları dikkat çekti, 4 parti baraj altı kaldı
Öğretmenliği bırakıp tavşan çiftliği kurdu, 3 bin 500 TL'lik sermayesini 350 bin TL yaptı
Tokkal ailesinin katil zanlısının PKK mezarlığında fotoğrafı ortaya çıktı